"Rodzice, chrońcie dzieci!" spektakl przygotowany w ramach projektu "Kultura i sztuka -zapobieganie i walka z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Dzierzgoń"

Utworzono dnia 14.12.2017

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali publiczności spektakl pt. "Rodzice, chrońcie dzieci!" oraz etiudę "Śpij, śnij". Przedstawienie miało miejsce 14 grudnia, w sali gimnastycznej przy ul. Krzywej 17 podczas podsumowania działań projektu, w którym uczestniczyły następujące instytucje; UG, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, MOPS, DOK i szkoły. Zapobieganie i walka z dopalaczami jest tegorocznym priorytetem działań wszystkich wymienionych instytucji. Dlatego Gmina Dzierzgoń, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zgłosiła akces do rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji".

Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę: Dominika Goździelewska 7b, Amelia Przybilska 3e, Kasia Wrzosek 3e, Julia Woźniak 2c, Karolina Panuś 2c, Paulina Borkowska 2d, Zuzanna Waszczyszyn 2d, Sabina Dobies 3a, Jakub Tomaszewski 3a, Darek Wilewski 3a, Ania Krauze 3b, Faustyna Przybysz 3b, Szymon Kamiński 3b, Kamil Wójcik 3b, Marika Pawłowska 3c, Karolina Dawidziuk 3c, Weronika Marcińczyk 3c, Olga Aleksandrowicz 3c, Małgosia Latek 3c, Kacper Dianzenza 3c, Michał Wolany 3c, Kacper Różański 3d, Sebastian Szramowski 3e, Wojtek Bober 3e, Klaudia Łaskiewicz 1 LO.

Również tego dnia spektakl mogli obejrzeć rodzice uczniów SP przy ul. Zawadzkiego 38a, podczas Spotkania z Rodzicami. W pięknej scenerii, oświetlonej nowo zakupionymi reflektorami, gra aktorska, taniec i śpiew wywarły na widzach niezwykłe wrażenie! Dla młodzieży było to ważne wydarzenie, bowiem zaprezentowali dorosłym widzom różnorodne talenty!

Utworzono dnia 18.09.2018, 10:51