Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Spotkanie z pisarką, Panią Joanną Olech w ramach NPRC


   

Nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dlatego w bibliotece dużo się dzieje, o czym możecie przekonać się zaglądając do niej. Realizujemy zakupy książek i czytamy, czytamy, czytamy!

05 października, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej, uczniowie klas IV i V spotkali się z pisarką Joanną Olech. Pani Olech jest z zawodu grafikiem, natomiast z zamiłowania pisarką dla dzieci i młodzieży. Piątoklasiści bardzo dobrze znają Dynastię Miziołków, do której chętnie sięgają, mimo że jest lekturą.

Pani Joanna napisała również Pompon w rodzinie Fisiów, Kiedy byłem mały, Tytus superpies, Trudne słówka. Niepoważny słowniczek rodziny Miziołków oraz Tarantula, Klops i Herkules. Podczas spotkania literatka przekonywała zebranych, że jest czarownicą i potrafi przepowiadać przyszłość. Co ciekawe, znalazło się kilku śmiałków, którzy poprosili o przepowiednie. To co usłyszeli, wprawiło ich w doskonały humor. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pisarka wyjaśniła skąd bierze pomysły do kolejnych książek. Uczniowie bawili się w quizach, za które otrzymali smakowite krówki.

Na zakończenie nasz Gość udzielił wywiadu redaktorkom szkolnej gazety Zgrzyt, który niebawem będziecie mogli przeczytać! A biblioteka wzbogaciła się o wyżej wymienione tytuły.

Spotkanie z pisarką

  

Imieniny

Zegar