Pamięć o zmarłych

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" słowa Wisławy Szymborskiej były tegorocznym przesłaniem Święta Zmarłych.

Od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły, w pierwszych dniach listopada, wspominają zmarłych uczniów i pracowników SP nr 2/Gimnazjum im. JP II w Dzierzgoniu.

Program poetycki oraz prezentację przygotowali uczniowie klasy II c, w ramach projektu edukacyjnego. Młodzież wsparła wychowawczyni, p. Agata Badziąg.

W dzierzgońskim gimnazjum mieliśmy wiele tradycji, a ta została zapoczątkowana w 2000 roku! Minione lata unaoczniły nam kruchość ludzkiego życia, bowiem liczba zmarłych wzrosła czterokrotnie! Biorąc pod uwagę ten fakt, zacytuję słowa ks. Jana Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."