Przegląd kabaretów

Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego przy ul. Zawadzkiego 38a w dniu 14 lutego była gospodarzem IX Przeglądu Kabaretów Szkolnych.

Imprezę organizuje Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa!

Na scenie zaprezentowały się następujące placówki oświatowe naszej gminy: Tęczowe Przedszkole w piosence "Oczy zielone" i "Wymarzona" oraz tańcu "Kurz i już", SP im. Tysiąclecia Państwa Polskiego z ul. Krzywej 17 w skeczu "Czerwony Kapturek", z ul. Zawadzkiego 38a w inscenizacji "Hobbit. Trzy oblicza miłości", SP im. Św. Wojciecha z Bągartu w spektaklu "Miłosne rozterki przedstawione w Zemście Aleksandra Fredry" , SP im. Wandy Chotomskiej z Bruku w spektaklu "Gdy amor śpi", ZS im. C.K. Norwida w inscenizacji "Miłość przez wieki". Dzieci i młodzież przygotowali nauczyciele; p. Mariola Sugalska, p. Małgorzata Bernacka, p. Magdalena Kwiatkowska, p. Anna Kraśniewska, p. Elżbieta Sobocińska, p. Sebastian Cierlicki, p. Joanna Płączyńska, p. Zofia Wnuk, p. Jadwiga Blicharz, p. Dorota Łastowska oraz p. Elżbieta Błędzka-Gorzeja.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością; dyrektorzy szkół, przedszkola, DOK, radni Gminy Dzierzgoń, przedstawiciel Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców przy wymienionych placówkach oświatowych, rodzice oraz uczniowie.

Łącznie obejrzeliśmy 7 spektakli w wykonaniu 102 osób. Na widowni zasiadło 170 osób. Wszyscy uczestnicy przeglądu kabaretów zostali poczęstowani ciastkami upieczonymi przez nauczycieli prowadzących warsztaty "Za wszystkim, czego się uczymy, stoi Tradycja", napojami sponsorowanymi przez Radę Rodziców oraz kawą i herbatą przygotowaną przez organizatorów.

Dekoracje do "Hobbita. Trzy oblicza miłości" stworzyły panie; Karina Wiśniewska, Beata Torhan, Izabela Sikora, Krystyna Śpiewak oraz panowie; Władysław Szewczun, Marian Michalski i Marek Andrzejczyk.

Wszyscy aktorzy otrzymali statuetki, dyplomy, słodycze i długopisy z grawerem, których sponsorami byli: Biblioteka Publiczna w Dzierzgoniu, nauczyciele przygotowujący uczniów oraz panie prowadzące warsztaty przy ul. Zawadzkiego w składzie: Maria Błażejewska, Elżbieta Sitek, Krystyna Burdyńska, Karina Wiśniewska i Elżbieta Błędzka-Gorzeja wspierane przez p. Izabelę Sikorę, Adriannę Pielak, Agnieszkę Piotrowską i Agatę Badziąg.

Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę podczas trwania IX Przeglądu Kabaretów Szkolnych.

Do zobaczenia za rok!