Książka na grudzień

W grudniu zachęcam do przeczytania książki Marcina Szczygielskiego "Teatr Niewidzialnych Dzieci". Główny bohater, dziesięcioletni Michał mieszka w Domu Dziecka. Wie, jak dostosować się do koszmarnych warunków peerelowskiego bidula. Mimo tego życie nie szczędzi mu kłopotów i ląduje w domu dla "trudnych" dzieci! Tam spotyka zwariowaną Sylwię, która doprowadziła do założenia grupy teatralnej. Zabawa w teatr ma pozwolić uciec dzieciom, choć na chwilę, od paskudnej rzeczywistości.

Powieść osadzona w PRL, na chwilę przed wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Można, a nawet trzeba czytać ją pokoleniowo, bo książka zmusza do myślenia i dyskutowania.

Dorośli, nie bójmy się rozmawiać z dziećmi na trudne tematy!

"Jesteśmy niewidzialnymi dziećmi ... i nikomu na nas nie zależy"  cytat z książki M. Szczygielskiego.