Czytamy bajki uczniom i przedszkolakom z ul. Krzywej 17

Nasza biblioteka otrzymała pieniądze na zakup nowych książek, w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupy realizowane są wg listy Książki naszych marzeń, którą wspólnie stworzono wiosną tego roku. Na niej znalazły się legendy, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników.

W październiku uczniowie z grupy teatralnej czytali młodszym kolegom, z klas 1-3, najpiękniejsze bajki Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry oraz legendę O Lechu, Czechu i Rusie, czyli powstaniu państwa polskiego. Natomiast w listopadzie odwiedzili przedszkolaków z ul. Krzywej 17; grupę Słoneczka i Żabki, by przedstawić bajkę "Czerwony Kapturek" z pacynkami oraz przeczytać Lokomotywę, Stefka Burczymuchę, Na straganie, Samochwałę oraz Katechizm polskiego dziecka.

Popularyzacja czytania jest głównym założeniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, ponadto pozwala miło spędzić czas z innymi miłośnikami literatury, a w tym roku dodatkowo zawiera patriotyczne akcenty z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości!