Pomorskie spotkanie pisarzy

6 października, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z pisarką, Panią Katarzyną Ryrych. Pani Katarzyna jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, min, "Wyspa mojej siostry", "Za wszelką cenę", "Pepa w raju", "Król", "Tylko dla twoich oczu", "O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych", "Koniec świata nr 13".

Spotkanie - w sali RTI - przebiegło w fantastycznej atmosferze. Pisarka opowiedziała skąd czerpie pomysły do książek, jak długo trwa pisanie powieści oraz jaką rolę w Jej życiu pełnią zwierzęta. Na zakończenie Pani Ryrych odpowiedziała na pytania uczniów, złożyła autografy w zakupionych - przez czytelników - książkach lub po prostu w uczniowskich zeszytach.

Już odczuwamy niedosyt uczty literackiej i z niecierpliwością czekamy na XI spotkanie "Z książką na walizkach".