Spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego

23 listopada w Dzierzgońskim Domu Kultury spotkał się Międzyszkolny Klub Dyskusyjny (uczniowie ZS im. Norwida i SP im. Tysiąclecia Państwa Polskiego), by porozmawiać o literaturze okresu wojny. Młodzież dyskutowała o bohaterach "Kamieni na szaniec", "Jagny", "Katynia" i "Akcji Kopernik". Zachętą do wymiany poglądów był cytat z Roty; Na Polski imię na jej cześć podnosim czoła dumne!

W dyskusji uczestniczyli także Seniorzy+, którzy dzielili się swoimi przeżyciami i pogladami.

Wspólnie ustalono, że młodzież z lat 1939-1945 musiała szybko dorosnąć i wykazać się niezwykłą odwagą podejmując walkę w obronie ojczyzny. W dalszej rozmowie pojawiły się pytania: jak przejawia się nasz patriotyzm? Czy współczesną młodzież stać na poświęcenie dla Polski?

Omawiane książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.