Mała Akademia Filmowa

Utworzono dnia 16.11.2017

W dniu 16 listopada 2017 roku klasy 4 – 6 w kinie Światowid obejrzały film w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pt.: „Wicher”

Film o trudnych relacjach między pokoleniami (babcią i wnuczką), które poprawić może wspólna pasja i cel.

Historia Miki, która z powodu problemów w szkole zostaje wysłana na wakacje do babci prowadzącej stadninę koni. Początkowo czas spędzony u surowej i oschłej kobiety wydaje się dziewczynce największą karą. Sytuacja zmienia się, gdy podczas pobytu Mika zaprzyjaźnia się z niezwykłym koniem o imieniu Wicher. Wkrótce okazuje się, że zwierzęciu grozi niebezpieczeństwo. Czy babcia i wnuczka mimo nieporozumień będą umiały połączyć siły, by zawalczyć o ocalenie konia?

Wątki z prelekcji

Jak powstaje film?

Jakie etapy poprzedzają realizację obrazu?

Kto tworzy film?

Kto uczestniczy w tworzeniu filmu?

Prelegent wskazał jakie osoby są niezbędne przy realizacji filmu i jakie umiejętności powinny posiadać każda z nich. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w zespole.Omówione zostały pojęcia kluczowe: reżyser, scenarzysta, aktor, operator kamery, dźwiękowiec, producent.