Bezpieczny Internet

Utworzono dnia 27.03.2018

W naszej szkole uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz w mediach społecznościowych. W styczniu 2018 roku wspólnie z nauczycielem zajęć komputerowych wykonali gazetkę pt. „Przeczytaj-powiedz kolegom i koleżankom”, która dotyczyła zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W lutym na plastyce wykonywali prace plastyczne również poruszające ten temat.

Podsumowaniem działań uczniów i nauczycieli był apel, który dla klas IV-VI odbył się 26 marca 2018 roku. Na początku młodzież obejrzała profilaktyczne przedstawienie pt. „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet”. Po nim prezentowane były hasła o bezpiecznym i kulturalnym korzystaniu z sieci. Następnie obejrzeliśmy 3 wybrane filmy z serii „Owce w sieci” i zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Necio-fajnie w Internecie”.

27 marca 2018 roku profilaktyczne przedstawienie obejrzeli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.

28 marca 2018 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu. Imprezę przygotowali uczniowie klasy IV E i V C wraz z nauczycielami.

W obecnych czasach jesteśmy skazani na korzystanie z dobrodziejstw Internetu, z jego zaletami i wadami. Mając na uwadze zagrożenia, jakie niesie ze sobą sieć, musimy na każdym kroku wyczulać na nie młodego odbiorcę. Powinniśmy w szczególny sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Maria Brzeska

Bezpieczny Internet

Utworzono dnia 18.09.2018, 11:07