XXIII Dzień Papieski ph. “Cywilizacja życia”

Utworzono dnia 16.10.2023

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali koleżankom i kolegom program artystyczny. Jego celem było upamiętnienie 45 rocznicy wyboru Polaka na papieża i przypomnienie przesłania Jana Pawła II: dzieci są (naszą) nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo! Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta... Celem organizatorów apelu było uwrażliwienie uczniów na cywilizację życia, czyli podkreślenie wartości samego życia oraz jego jakości. Kontynuacją będzie słodka środa, podczas której będziemy sprzedawać ciasto na rehabilitację Mikołaja-zwanego przez bliskich Mikim. Chłopiec, mieszkaniec Elbląga, od 2 lat jest w stanie śpiączki, po zakrztuszeniu się winogronem.

Społeczność szkolna działa na różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest pomoc innym.