Konkurs "Co by było, gdyby nie Mikołaj Kopernik?" za nami.

Utworzono dnia 29.10.2023

26 października siedmioro uczniów klas 4-6 przystąpiło, w platformie quizizz, do rozwiązywania zadań konkursowych. 3 tygodnie wcześniej dzieci otrzymały zestawy, zawierające informacje o życiu i działalności wielkiego astronoma. Czasu na przygotowanie było dużo, a sam konkurs przebiegał w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Bez wielkiej rywalizacji!

Organizator konkursu: biblioteka szkolna, nauczyciele historii i geografii, wystąpił do Rady Rodziców przy SP w Dzierzgoniu o dofinansowanie nagród dla uczestników. Tak też się stało. RR przyjaźnie odniosła się do organizacji konkursu, w wyniku czego uczniowie otrzymali nagrody w postaci voucher na kwotę 50 zł, do realizacji w Empik oraz pamiątkowe dyplomy.

Lista nagrodzonych uczniów:

1 m. Antosia Chwesiuk 6b

2 m. Maja Turlej 6c

3 m. Tamara Kawczyńska 6c

Paweł Nowicki 6a

Zuzanna Kurdupska 4c

Igor Niemiec 6c

Paweł Stój 5a

Organizator konkursu gratuluje uczniom wiedzy o Mikołaju Koperniku, a Radzie Rodziców dziękuje za ufundowanie nagród.