Ekopracownia OZE „Zielony Zakątek”

Utworzono dnia 07.10.2023

Ekopracownia OZE „Zielony Zakątek”

4 października 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie ekopracowni OZE „Zielony zakątek”. Pracownia powstała dzięki dofinansowaniu w kwocie 75.000 zł z programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022 – 2025 „Ekopracownia Zielone Serce Szkoły” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz wkładu własnego gminy Dzierzgoń w kwocie 8.500 złotych. W ramach pozyskanych środków szkoła wzbogaciła się między innymi o nowe ławki, krzesła, biurko, meble, monitor interaktywny, projektor, mikroskopy, laptop, pomoce dydaktyczne – modułowe pracownie pt.: WODA, POWIETRZE, ENERGIA, POGODA i KLIMAT. Ponadto zostaną zorganizowane lekcje o tematyce OZE, konkursy, wycieczki, bieg wiatrakowy, obchody dni tematycznych.

Nadrzędnym celem naszej inwestycji jest rozwijanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za środowisko, którego człowiek stanowi ważne ogniwo we współczesnym świecie. Ochrona środowiska powinna być priorytetem dla każdego człowieka. Aby ziściły się marzenia o czystym powietrzu, pięknych krajobrazach, czystych rzekach należy dbać o edukację ekologiczną od najmłodszych lat. W zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej pomoże uczniom właśnie nowoczesna pracownia, wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Jesteśmy przekonani, że nasza pracownia Zielony Zakątek przyczyni się do kształtowania wśród uczniów postaw promujących ekologię oraz unowocześni pracę nauczycieli, a także uaktywni młodzież do podejmowania działań proekologicznych.