Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Edi „Pingwin 2017”

Utworzono dnia 20.11.2017

W listopadzie 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych Edi „Pingwin” w dziedzinie chemii, fizyki i matematyki.

Tuż przed feriami otrzymaliśmy radosną informację o sukcesach naszej młodzieży. Michalina Mątecka uczennica klasy II C z wynikiem 60pkt/60pkt zajęła 1 miejsce w kraju uzyskując tytuł laureata w dziedzinie chemii. Do testu konkursowego przystąpiło 242 uczniów z całej Polski.

Z fizyki Maciej Leoniak z klasy VII A otrzymał tytuł laureata mając 57pkt/60pkt i zajmując 4 miejsce w kraju, natomiast Katarzyna Pyka też z klasy VII A z wynikiem 54pkt/60pkt zajęła 7 miejsce a tym samym otrzymała wyróżnienie w konkursie. Z zadaniami z fizyki razem z nimi zmagało się 406 uczniów.

Z matematyki dyplom laureata otrzymał Jakub Amling z klasy II B z suma 57pkt/60pkt zajmując 4 miejsce w kraju (523 uczestników).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.