Projekty

Nasza szkoła jest bardzo aktywną instytucją. Od momentu objecia stanowiska przez dyrektor Katarzynę Przybysz zrealizowaliśmy następujące projekty:

1. Otwarta i bezpieczna nowa szkoła- dofinasowany z programu Bezpieczna + projekt, dzięki któremu udało sie zakupić sprzęt do pracy metodą Warnkego  , zorganizwaliśmy             szereg ciekawych przedsięwzięć w tym I Forum Samorządów Uczniowskich.

2.  Super Koderzy - zajecia dodatkowe z programowania, które możemy realizować dzięki Fundacji Orange. W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy ścieżkę "Młodzi Patrioci"

3. Koder Junior - to projekt PCSS z Poznania i Fundacji Pro Cultura, który zapewnił nam dostep do zajęć i sprzętu multimedialnego ( 30 tabletów) dla klas 1-3.

4. Nieskończenie niepodległa - to nasz partnerski projekt dofinasowany z Rządowego programu "Niepodległa" z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, w którym przez kilka miesięcy współpracujemy. Nasze działania to m.in. działność chóru, widowisko 10 listopada, happening 9.11, przedstawienia dla mieszkańców.

5. Aktywna Tablica- to rządowy program, który zapwenił nam zakup 2 tablic ineraktywnych i projektora krótkoogniskowego.

6. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- dzięki, któremu udało się pozyskać 15 tys. złotych na zakup ksiązek do naszej biblioteki. Zakupiono ponad 730 pozycji książkowych.

7. Młodzeżowy Klub Aktywności Loklanej- dajacy przestrzeń do działania naszej młodzeży projekt będący zaczątkiem różnych inicjatyw. Dzięi dofinasowaniu z Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY młodzeż naszej szkoły z Panią Agnieszką Zawistowską odtworzyła Izbę Pamięci i Tradycji Regionalnej w naszej szkole.

ROK SZKOLNY 2019/2020

8. Cyfrowo Obecni- Cyfrowo Bezpieczni - projekt dofinansowała Fundacja Tesco. Polegał on na testowaniu aplikacji mobilnych i pokazywaniu potencjału edukacyjnego tabletów oraz innych urzadzeń mobilnych. Projekt zakończył sie we wrzesniu 2019 r.

9. Deuthse Plus - projekt Instytutu Goethego, dodtakowe dwie godziny jezyka niemieckiwgo w naszej szkole, wyjazdy dla młodzeży.

10, Face to Face with the World- lekcje online z dzićmi z Kenii, zbiórka przyborów szkolnych, listy do kolegów z Kenii. Szkołaą Partnerską jest dla nas Meryland Acadamy z Nairobii.

11. Szkoła Ćwiczeń- w partnersiwie z Zespołem Szkół nr 8 w Gdyni, jedyną Flagową Szkoła Microsoft w tej części Europy doskonalimy nasze umiejatnosci metodyczne. wsparcie zostało obkjętych 7 nauczycieli naszej szkoły.

12. Centrum Mistrzostwa Informatycznego- realizowany przez nasza nauczycielkę informatyki Panią Marię Brzeską projekt doskonalenia kompetencji cyfrowych kadry.W ramach projektu dodatkowe zajęcia z programowania, roboty typu mBOT.

13. Uniersytet Dzieci- Fundacji Uniwesytet Dzieci, zajecia wg scenaroiuszy w klasach 1-3 prowadzone przez nasze Panie Danute Bartoszewicz, Mariolę Hrynkiewicz i Małgorzatę Koziara. 8 lekcji wg uniwesyteckiego planu- super przygoda.

14. Były Sobie Pieniądze Fundacji BGK- projekt edukacji finasowej realizowany w klasie 1c .

15. Edukacja globalna z Fundacją Civitas z Warszawy- cykl działań realizowany podczas zajec z wychowawcą, szkolenie dla nauczycieli. Działania koordynowane przez Państwa Agnoeszkę i Macieja Karabin.

ROK SZKOLNY 2020/2021

1. Centrum Mistrzostwa Informatycznego - to projekt, w ktorym 3 naszych informatyków doskonaliło swoje umijętności. Każdy z nich pozyskał 6400 na potrzeby wyposażenia pracowni i zajęć dodatkowych.

2. Dyrektor szkoły pozyskała do nauki zdalnej laptpy z Fundacji KPMG z Warszawy. Współpraca zapewniła nie tylko komputery, ale też dostęp do internetu bezprzewodowego.

3. W ramach Budżetu Obywatelskiego ( wniosek dyrektora szkoły) przyznano szkole 68 tys. zł na Strefę relaksu dla uczniów przy ul. Krzywej oraz Smart Plac przy ul. Zawadzkiego.

ROK SZKOLNY 2021/2022

1. Koleny rok w Centrum Mistrzostwa Infromtycznego. Pani Maria Brzeska już po raz trzeci prowadzi zajecia w ramach CMI. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.

2. Udało się dostraczyć dary do Kenii w ramach wspóplracy z Meryland Academy w Nairobii. Paczki oczekiwały ponad rok na wysylke z powodu pandemii.

3. "Skąd biorą się produkry ekologiczne" to projekt realizowany przez oddziały przedszkolne naszej szkoly. Projekt realizujemy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym za pośrednictwem PSSE w Malborku.

4. Laptpy z Fundacji KPMG z Warszawy nadal w naszej szkole. Współpraca zapewniła nie tylko komputery, ale też dostęp do internetu bezprzewodowego.

5. Laboratoria Przyszlości- czyli rozbudowa istniejących już pracowni i doposażenie szkoły w cenne pomoce w tym drukarkę 3D. Projet pozwolił nam na zbudowanie szwalni, warsztatów szkolnych, zakup nowego naglośnienia i wiele innych .