Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Utworzono dnia 18.11.2023

Szkolne Mistrzostwa klas czwartych
w tabliczce mnożenia

Znajomość tabliczki mnożenia jest umiejętnością. wyjątkowo ważną. Uczniowie już na początku klasy czwartej powinni biegle znać tabliczkę mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

14 listopada 2023 r. odbyty się "Szkolne Mistrzostwa klas czwartych w tabliczce mnożenia". Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: Beata Torhan, Wanda Kołodziej i Ewelina Waszczyszyn.

Do turnieju przystąpiły trzy drużyny. Zespoły składały się ze wszystkich uczniów danej klasy. Zadania były ułożone tak, aby każdy uczestnik miał do rozwiązania inne zadanie i chociaż raz wystartował. Wszyscy w czasie konkursu bawili się wspaniale, zdarzało się, że punkty dla drużyny zdobywali "dwójkowicze", bo "piątkowiczów" gubiły nerwy. Punkty uzyskane za rozwiązany zestaw zadań wyłoniły zwycięzcę.

Mistrzem szkoły została klasa IV b. Nasi laureaci zostali nagrodzeni dyplomem oraz słodką niespodzianką.

Konkurs odbywał się w miłej atmosferze. Dopełnieniem wszystkiego była sceneria matematyczna, którą stanowiły plakaty z rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie trudniejszych iloczynów z tabliczki mnożenia wykonane przez uczniów klas IV naszej szkoły. Celem tego turnieju było ukazanie przydatności wiedzy zdobywanej na lekcjach matematyki, w życiu codziennym, integracja międzyklasowa i kształcenie właściwych postaw podczas imprezy.

Licznik odwiedzin: