Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Dzień Kolorowej Skarpetki

21.03.2021 rok

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W tym roku również pokazaliśmy, jak doceniamy i szanujemy osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. W ramach solidarności tuż przed przejściem na zdalne nauczanie uczniowie klas I-III ubrali kolorowe skarpetki. Z okazji tego święta świetlica szkolna oraz pedagog i psycholog szkolny zorganizowali konkurs na najciekawszą kolorową skarpetkę. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się nie lada kreatywnością. Powstały pacynki, zajączki, świnki, trolle i inne stwory. Projekty kolorowych skarpetek i efekty prac zobaczyć można w galerii. Świetlica dosłownie zasypana została skarpetami.

Poziom prac był bardzo wysoki, a wybór niesamowicie trudny. O wsparcie w ocenie musieliśmy poprosić niezależne jury. W tej roli najlepiej odnaleźli się równie utalentowani, pracujący różnymi metodami plastycznymi uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu. Któż lepiej doceni technikę pracy, kreatywność i talent niż ci, którzy na co dzień swój szlifują. Z tego miejsca dziękujemy pracownikom i uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej za piękne statuetki wypełnione słodkościami po brzegi.

Dziękujemy również uczestnikom, którzy znaleźli czas, aby połączyć się z uczniami naszej szkoły i wspólnie wręczyć nagrody. Sprawiliście nam bardzo wielką przyjemność, radość i niespodziankę. ;)

Paulina Sawko-Danowska

Licznik odwiedzin: