Owce w sieci 12

Utworzono dnia 01.12.2020

„Owce w sieci”

Witajcie

Zachęcam was do obejrzenia kolejnego odcinka przygód nieco niesfornych owiec.

Dziś owce zabiorą nas w świat przemocy internetowej. Zobaczcie, gdzie znalazły pomoc.

Dbajcie o siebie i zgłaszajcie dorosłym wszelkie formy i próby nacisku na was w sieci. Jednocześnie pamiętajcie, że upublicznianie czyjegoś wizerunku bez jego zgody jest karalne!

Nie bądź baranem klikaj z umiarem!

Serial OVCE.sk powstał z inicjatywy eSlovensko o.z. jako część projektów Zodpovedne.sk (słowacka organizacja pozarządowa zajmująca się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie i edukacją w tym zakresie), Pomoc.sk (słowacki helpline niosący pomoc w sytuacji zagrożeń związanych z Internetem i telefonami komórkowymi) oraz Stopline.sk (słowacki punkt kontaktowy, do którego można zgłaszać nielegalne lub szkodliwe treści w Internecie).

Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej (Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky), Słowacki Komitet Narodowy UNICEF – Infolinia Dziecięca (Slovenský výbor pre UNICEF – Linka detskej istoty), Instytut Audiowizualny Republiki Słowackiej (Audiovizuálny fond SR), Rządowa Rada Republiki Słowackiej ds. Prewencji Kryminalnej (Rada vlady SR pre prevenciu kriminality), firma Slovak Telekom i inni.

Polska edycja cyklu kreskówek „Owce w Sieci” została przygotowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, w skład którego wchodzi Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK.