Nasz udział w Światowym Dniu Czytania Tolkiena

Utworzono dnia 27.03.2022

Literatura fantasy J.R.R. Tolkiena znana jest na całym świecie. Trudno uwierzyć, że ulubiony "Hobbit, czyli tam i z powrotem" powstał blisko 90 lat temu, a "Władca Pierścieni" w 1955 roku. Od tego czasu, wiele pokoleń zachwycało się losami mieszkańców Śródziemia i walką dobra ze złem!

Tegoroczne Światowe Dni Czytania Tolkiena w Dzierzgoniu zaplanowała Biblioteka Publiczna, przy naszym - uczniów Szkoły Podstawowej i ZS im. Norwida - udziale. Młodzież z podstawówki czytała fragmenty Hobbita, natomiast licealiści fragmenty 3 tomu Władcy Pierścieni; Powrót Króla.

Czytające osoby to: Wiktoria z 7a, Nadia z 7b, Ania z 7d i Zuzanna z 6a.

Impreza czytelnicza poprzedzona była konkursem plastycznym inspirowanym powieściami Tolkiena. Z naszej szkoły prace wykonały: Martyna z 7a i Daria z 7c, które 25 marca otrzymały nagrody z rąk Pani Burmistrz. Nagrody i poczęstunek ufundowała Biblioteka Publiczna.

Atmosfera, jak zawsze w tym miejscu, była rewelacyjna! Specyfika budynku (Klasztor Reformatorski), wyposażenie i księgozbiór biblioteki a nade wszystko mili, czytający uczestnicy.