Książki do czytania w grudniu!

Utworzono dnia 09.12.2021

Zapraszam Was do wygospodarowania 1 godziny dziennie, na czytanie interesujących opowieści.

Pierwszą propozycją na grudzień jest "Opowieść Wigilijna" K. Dickensa. To studium ludzkiego egoizmu i pychy, które dostanie szansę zmiany podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Druga książka to "Ada strażniczka skarbu" G. Bąkiewicz.

Ada, główna bohaterka codziennie przechodzi obok starego zamku, na ścianach którego widnieją kamienne maszkarony. Wyglądają paskudnie, ale dziewczynka nie zwraca na nie uwagi. Do czasu, aż dotknie jednego z nich! Wtedy będą działy się dziwne rzeczy. W jaką intrygę wplączą maszkarony Adę, dowiecie się z książki.

Trzecia propozycja to "Zapiski Luzaka" L. Peirce.

Luzak jest uczniem, który nie lubi uczyć się. Szkoła bez nauki mogłaby być; super koledzy i wygłupy, to świetna zabawa! Ale w szkole są też nauczyciele! Brrryyy! Jak przetrwać czas lekcji i uniknąć pytania? Na te i podobne pytania odpowiedź znajdziecie w tekście.

Biblioteka jest czynna codziennie od 7.45 do 14.25  (w poniedziałki i środy do 14.00)

Zachęcam do zaglądania na fb Biblioteka Szkolna w Dzierzgoniu