Książka na święta do czytania całą rodziną!

Utworzono dnia 24.03.2021

Czerwone krzesło to pierwszy tom fantastycznego cyklu „Magiczne drzewo”, autorstwa Andrzeja Maleszki.

Fabuła dotyczy trójki rodzeństwa; Kukiego, Tośki i Filipa, które znajduje krzesło. Cały ambaras polega na tym, że to krzesło spełnia marzenia zarówno te dobre, jak i złe. Jednym z nich jest pozbycie się rodziców!!! Wówczas rodzeństwo musi zostać z ciotką (siostrą mamy), która nie jest miłą osobą.

Cytat: Sugerujesz, że powinnam kupować prezenty Twoim dzieciom? Ja uważam, że dzieci w ogóle nie powinny dostawać prezentów. Muszą same zdobywać to, czego chcą! Wstała ze złością i podeszła do okna.

Jak się domyślacie, trójka bohaterów podejmuje decyzję odszukania rodziców. I wtedy mają miejsce nietuzinkowe przygody, chociażby pomniejszenie ciotki!

Historia dzieciaków bardzo wciąga i pobudza do refleksji: co bym zrobił / zrobiła mając takie krzesło?

Tę książkę polecam Wam na czas świąteczny, do czytania lub słuchania wspólnie z rodzicami i młodszym rodzeństwem.

link do audiobooka

https://www.youtube.com/watch?v=ok6pQzdjwj8&list=PLoWYjFHcn--UpgJd7mKpSc7Qd86hjrBw3    rozdział 1. Kolejne pojawią się automatycznie, podczas słuchania.

E.G.

dodam, że w bibliotece szkolnej znajduje się 8 kolejnych tomów tego cyklu :)