Książka na marzec: Charlie i fabryka czekolady!

Utworzono dnia 01.03.2021

Już marzec, a to znaczy że wkrótce nadejdzie prawdziwa wiosna! Wiosna, to taka magiczna pora roku, która po długiej zimie ukwieca nasze okolice. I sprawia, że żyje się nam radośniej. Właśnie na te najbliższe dni proponuję Wam książkę fantastyczną, napisaną przez Roalda Dahl'a "Charlie i fabryka czekolady".

Główny bohater - Charlie Bucket - mieszka razem z rodzicami i dziadkami w jednej chatce. Rodzina jest biedna, ponieważ pracuje tylko pan Buchet, ale wszyscy żyją w zgodzie i miłości. Pewnego dnia Charlie wygrywa bilet wstępu do fabryki czekolady Willego Wonki. Oszołomiony takim wyróżnieniem, wyrusza z dziadkiem Joem zwiedzać fantastyczne miejsce.

Co wydarzy się podczas wycieczki? Kim okaże się Willi Wonka? dowiecie się z książki.

Zapraszam do szkolnej biblioteki.

E.G.