Jak wygrać zdrowie z książką? Zajęcia online z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną

Utworzono dnia 13.05.2021

Nasze zdrowie to priorytet szkoły na rok 2020-2021.

Temat: jak wygrać zdrowie z książką? czyli jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasie pandemii i izolacji? był omawiany 12 maja podczas zajęć online, uczniom klasy 6e i 7c przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną – Filia w Malborku.

Pani Agnieszka – kierownik biblioteki – omówiła przyczyny i objawy złego samopoczucie oraz nakreśliła metody radzenia sobie w tej sytuacji.

Wybrane sposoby:

• po obudzeniu się rano uśmiechamy się do siebie i innych osób,

unikamy złych informacji. Ograniczamy korzystanie z social mediów! Włączamy tylko wieczorem na krótko, by być na bieżąco. NIE DOTYCZY NAUKI ZDALNEJ!

• jemy 5 lekkich posiłków, bez cukru, ale z wielką ilością owoców i warzyw,

• pijemy dużo wody, nie sięgamy po napoje gazowane,

• ruszamy się! w przerwach między lekcjami wykonujemy ćwiczenia rozluźniające, np. skłony, wymachy rąk i nóg, podskoki, przysiady. Po zajęciach biegamy lub idziemy na długi spacer, rower, rolki, gramy w piłkę itp,

śpimy co najmniej 6 godzin w chłodniejszym,  dobrze przewietrzonym pokoju,

nie zabieramy do łóżka żadnego urządzenia (smartwatch, smartfon, tablet), by nas nie rozpraszało, natomiast możemy poczytać książkę,

• generalnie kontaktujemy się z osobami, które mają dobrą energię i ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu, np. wolontariat.

POMAGANIE INNYM JEST COOL! Najwięcej radości przynosi dobroczyńcy!

Przedstawiłam kilka z wielu omawianych metod. Sądzę, że na początek wystarczy by zweryfikować własne zachowanie i podejście do tematu ZDROWIA.

Zajęcia zorganizowano w ramach Tygodnia Bibliotek.

Dziękuję młodzieży za udział w spotkaniu.

E.G.