Europejski Tydzień Kodowania 2022

Utworzono dnia 27.10.2022

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom.

W naszej Szkole Europejski Tydzień Kodowania odbywał się w dniach od 10 do 24 października.

Na lekcjach informatyki i zajęciach rozwijających zainteresowania nasi uczniowie uczestniczyli w różnych formach kodowania i programowania.  Tworzyli gry i programy w środowisku Scratch, rozwiązywali łamigłówki i zadania na platformie Code.org oraz programowali robota Photona. Nasze wydarzenie zostało umieszczone na mapie Tygodnia Kodowania.  Z radością obserwowaliśmy narodziny pasji u dzieci i młodzieży.