Dzień Języków Obcych 2021

Utworzono dnia 31.10.2021

Tak jak w latach poprzednich , tak i w tym roku w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się Dzień Języków Obcych. To coroczne wydarzenie jest kontynuacją pomysłu który zrodził się w Gimnazjum w Dzierzgoniu i z powodzeniem jest realizowany w naszej szkole. Wydarzenie to ma na celu propagowanie wśród uczniów naszej szkoły znajomości języków obcych oraz uświadamianie uczniom jak ważna w dzisiejszym świecie jest ich znajomość. W tym roku nasze działania były skoncentrowane na j.angielskim, j.rosyjskim i j.niemieckim.

21 października 2021r. uczniowie klas VIII zostali zaproszeni przez nauczycieli języków obcych pracujących w naszej szkole do sali gimnastycznej. To właśnie tam zostali podzieleni na grupy i brali udział w przygotowanych dla nich konkurencjach mających sprawdzić ich poziom wiedzy dotyczącej języków obcych i kultury Wielkiej Brytanii , Rosji i Niemiec. Uczniowie rozpoznawali na slajdach znane postacie , miejsca i budynki z tych krajów. Rozwiązywali zadania językowe, układali zdania w trzech językach a także mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z „matrioszką” – ciekawe czy wszyscy wiedzą co to jest ? Wszyscy radzili sobie bardzo dzielnie a na koniec każdy uczestnik otrzymał w prezencie słodkości a zwycięzcy dodatkowe nagrody. Dzień Języków Obcych zaszczyciła swą obecnością Pani Dyrektor, która także pomagała uczestnikom w rozwiązywaniu zadań.

W Dniu Języków Obcych uczestniczyły także klasy I –III i oraz ‘zerówka’ i jak można zobaczyć na zdjęciach wszyscy nasi młodsi uczniowie także dobrze się bawili.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych SP Dzierzgoń