Instrukcja logowania Classroom

Szanowni Państwo,

zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wasze dziecko otrzymało szkolny adres mailowy

Czas dokonać logowania do Classroom. Oto instrukcja w 6 krokach.

Krok.1.Aby zalogować się na tę pocztę należy logować się jak go poczty gmail

Krok 2. kliknąć “zaloguj”  lub “użyj innego konta” i wpisać adres dziecka.

Krok 3.Przejść dalej. Wpisać hasło  szkola1234. Jeżeli poprosi o zmianę hasła zmieni je i gdzieś sobie zapisać (gdyby się potem zgubiło dyrektor szkoły zresetuje ponownie na szkola1234)

i przejść dalej.

Krok .Po akceptacji warunków jesteście Państwo zalogowani w szkolnej poczcie. W górnym prawym rogu widać kolorową literkę z imienia waszego dziecka oraz 9 kropek, w które należy kliknąć.

Krok 5.Należy odszukać ikonę Classroom i kliknąć w nią.Wybrać “Dalej”, potem “Jestem uczniem”.

Na kafelku z nazwą klasy klikamy “Dołącz”

Krok 6.Pod nazwą klasy znajduje się link do połączeń z klasą, przez który będziecie wchodzić na każdą lekcję (angielski, religia i lekcje z Panią).

Uwaga! z innego konta niż szkolne nie uda się wejść na spotkanie. Musicie być zalogowani na konto dziecka. Jeżeli używacie tabletu lub telefonu należy zainstalować aplikację Classroom oraz Meet na swoje urządzenie.

Wszelkiej pomocy technicznej w tej sprawie udziela dyrektor szkoły pod adresem dyrektor@spdzierzgon.edu.pl lub przez Librusa. Jeżeli będzie trzeba zresetować hasło również należy poinformować dyrektora szkoły.

Classroom służy wyłącznie do połączeń. Do odsyłania prac nadal używamy Class Dojo.